Pies nad woda – bezpieczeństwo.

Pies nad woda 1

Trwają wakacje, więc jest dużo okazji by razem z naszym pupilem skorzystać z kąpieli wodnej. Czy to nad morzem, czy nad jeziorem, musimy pamiętać o BEZPIECZEŃSTWIE. Dlatego, napiszemy kilka rzeczy o których należy pamiętać wybierając się nad wodę z naszym czworonożnym przyjacielem.

1.Pies nad wodą – woda do picia.

Słońce, piasek i słona woda, to jak wiemy nadmorski raj, który może okazać się ryzykowny gdy nasz pupil zacznie pić wodę z morza, a my zapomnimy miski ze słodką wodą. Woda morska może spowodować że nasz psiak się odwodni i zacznie wymiotować. Więc gdy zauważymy, że nasz psiak zabiera się za picie słonej wody, musimy natychmiast go zawołać i zaproponować mu chłodną wodę z miski. Pamiętajmy też by po wyjściu z wody, opłukać naszego psiaka słodką wodą, by ten miał dalej lśniącą i zdrową sierść- a nie wysuszoną!

2. Pies nad wodą – ochrona przed słońcem.

Najbardziej narażone na przegrzanie są psy bezwłose, o jasnej sierści i różowym nosku. Dlatego musimy pamiętać o odpoczynku w zacienionym miejscu.

Pies nad wodą 2

3.Pies nad wodą – pływanie.

Przed wejściem do wody KONIECZNIE musimy upewnić się, czy nasz pupil potrafi pływać. Wydaje się to takie oczywiste, ale okazuje się, że nie wszystkie psy potrafią pływać. Niektóre psy od szczeniaka, robią to same z siebie- uwielbiają wodę.                           Zwłaszcza wodołazy- psy rasy Labrador, Nowofunland inne psy wręcz uciekają widząc wodę. Zanim jednak zaczniemy zachęcać naszego czworonoga do wejścia do wody, musimy upewnić się czy nie ma żadnych przeciw wskazań zdrowotnych.

Pies nad wodą 3

4.Pies nad wodą – komenda: „Wróć/ Do mnie”

Przed wpuszczeniem psa do wody musimy mieć pewność, że wraca on na zawołanie.               Jest to konieczne gdy spuszczamy go ze smyczy, rzucamy piłkę i każemy mu aportować. Woda jest nieprzewidywalna, a nasz psiak może oddalić się za daleko.

 

 

Dodaj komentarz