KARMY OPTIMANOVA

Witajcie, Poprzednio opisywaliśmy dla was karmy hipoalergiczne, natomiast dzisiaj w ramach przerywnika pomiędzy omawianiem poszczególnych rodzajów karm weterynaryjnych,  pragniemy powiedzieć kilka słów o karmach OptimaNova, które są dostępne w ofercie naszego sklepu.

karmy OptimaNova

Karmy OptimaNova – charakterystyka

Karmy OptimaNovaJest to marka karm, pochodząca z Hiszpanii, produkowana w okolicach Madrytu. Karmy OptimaNova zawierają w składzie od 65 do 70% mięsa.

Karmy OptimaNova

Składnikami bazowymi są: kurczak, łosoś i królik.

karmy OptimaNova

Karmy OptimaNovaKurczak – bardzo smaczny składnik, istotny dla wielu funkcji metabolicznych.

 

Karmy OptimaNova (2)Łosoś – składnik korzystny dla układu krążenia i zapobiegający chorobom serca, bogaty w witaminę D3 i niacynę, dzięki czemu pomaga w redukcji poziomu cholesterolu.

 

Karmy OptimaNova (3)Królik – mięso z królika jest lekkostrawne i zawiera niewielką ilość kalorii i ma w sobie niezbędne minerały takie jak magnez, cynk i żelazo.

Producent przykłada ogromną wagę do jakości produktów używanych do wytwarzania karmy. Składniki wykorzystywane w procesie produkcji ( świeże mięso oraz ryby) pochodzą od lokalnych dostawców, którzy zajmują się dostarczaniem produktów żywnościowych przeznaczonych do spożycia przez ludzi.  Karmy OptimaNova wytwarzane są ze świeżego mięsa (nie mrożonego) przy użyciu technologii obróbki w niskiej temperaturze, zapobiegającej denaturacji składników odżywczych wrażliwych na działanie wysokich temperatur. Bardzo istotny jest fakt, że producent nie stosuje sztucznych barwników, konserwantów ani ulepszaczy. OptimaNova używa tylko aromatów opartych na stuprocentowo naturalnych składnikach i co więcej, nie nabywa ich u zewnętrznych producentów, tylko sama zajmuje się ich wytwarzaniem.

Karmy OptimaNova – jeszcze kilka słów o jakości

Chcielibyśmy wrócić jeszcze w kilku słowach do składu procentowego karm OptimaNova. Rzućmy okiem na „pierwsze z brzegu” opakowanie OptimaNova Cat Adult salmon & rice: na pierwszych pozycjach mamy mięso z łososia 70%, ryż 10%, hydrolizat wątroby z łososia 5%. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ karma o tak wysokiej zawartości mięsa plasuje się na „górnej półce” jakościowej.

Karmy OptimaNova – rodzaje

OptimaNova oferuje bardzo szeroki wachlarz produktów. Mając w swojej ofercie linię karm dla psów i kotów jest w czym wybierać. W tej części scharakteryzujemy dla was  poszczególne rodzaje karm, proponowane przez tą markę.

Linia karm dla psów oferuje produkty przystosowane dla psów ras małych, średnich oraz dużych w różnym wieku. Ponadto dostępne są karmy przeznaczone dla psów otyłych oraz mających tendencję do szybkiego przybierania na wadzę. Z myślą o psach wrażliwych, mających problemy z alergią, przygotowano karmę bezzbożową z królikiem i ziemniakami lub łososiem i ziemniakami. Tutaj pojawia się ważna kwestia – dlaczego zboża zastąpiono ziemniakami ? odpowiedź jest prosta, ziemniaki stanowią źródło najłatwiej przyswajalnych węglowodanów, tym samym ułatwiają pracę trzustce podczas trawienia, dzięki czemu są bardzo dobrą alternatywą dla zbóż. W asortymencie przewidziano również karmę stosowną dla psów aktywnych, bazującą na kurczaku i ryżu. Ryż jest składnikiem lekkostrawnym, zapewniającym maksymalne wchłanianie węglowodanów, jest to bardzo istotne dla czworonogów prowadzących aktywny tryb życia.

Linia karm dla kotów podzielona jest bardzo podobnie, chociaż w przypadku kociaków nie rozróżniamy ras dużych i małych to uwzględniono podział na wiek czworonoga, tak więc zostały przygotowane stosowne karmy dla kotów młodych, dorosłych i seniorów. W przypadku kotów dostępne są również karmy specjalistyczne dla zwierząt wybrednych, sterylizowanych, z formułą odkłaczania oraz dla kotów otyłych. Podobnie jak w linii karm dla psów, producent zadbał o kociaki cierpiące na alergie pokarmowe i oferuje karmy bezzbożowe również dla nich. Bazują one na łososiu i ziemniakach, króliku i ziemniakach bądź kurczaku i ziemniakach.

OptimaNova puppy large

OptimaNova adult digestive

 Karmy OptimaNova

Karmy OptimaNova – koncepcja żywienia

Karmy OptimaNova

Karmy OptimaNova

Karmy OptimaNova (3)

Karmy OptimaNova

Powyższe obrazuje nam koncepcje żywienia zwierząt prezentowaną przez OptimaNova :

 – KARMY HOLISTYCZNE – oparte w 100% na naturalnych składnikach, – F.M.I.S – unikalny system obróbki mięsa, – FREE GMO – karmy wolne od składników modyfikowanych genetycznie, – MONOPROTEIN FORMULA – każdy produkt zawiera tylko jedno źródło białka.

Dodaj komentarz