Karmy Josera dla psów

Karmy Josera

Witajcie :) tym razem powiemy wam kilka słów o karmach Josera. Poprzednio opisywaliśmy markę Happy Dog (z tekstem można się zapoznać klikając tutaj), natomiast naszym zdaniem Josera również jest propozycją wartą uwagi.  Jest to kolejna marka karm produkowana w niemczech. Tradycje firmy sięgają pierwszej połowy XX wieku. W roku 1988 przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję karm dla psów i kotów. Oprócz tego Josera zajmuje się również produkcją zdrowej żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi. W przypadku Josery plusem jest fakt, iż nie jest to ogromny wielobranżowy konglomerat, lecz firma rodzinna, działająca tylko w branży żywnościowej,  która przywiązuje dużą wagę do jakości oraz pozytywnego wizerunku marki. Przyjrzyjmy się co nam proponują:

Karmy Josera – Co oferuje nam producent

Josera wypuściła na rynek dwie grupy karm – jedną adresowaną do psów, drugą do kotów. W pierwszej kolejności zajmiemy się karmami Josera przeznaczonymi dla psów.

Karmy Josera – Pies

Grupa karm Josera przeznaczona dla psów, podzielona została na 4 linie: MINI, DAILY, SPECJAL i NATURE. Zobaczmy, co proponuje nam linia MINI:

 

Josera MinibestJosera Miniwell

Josera mini – linia przeznaczona dla psów małych ras, przygotowana w formie odpowiednio małych krokietów, ułatwiających spożywanie. W tej linii mamy do wyboru dwa rodzaje karm:

Josera Minis Best – polecana dla szczeniąt od 4 do 8 tygodnia życia, może być stosowana również dla psów dorosłych małych ras, produkowana na bazie jagnięciny i łososia.

Josera Miniwell – polecana dla psów dorosłych małych ras, bazująca na drobiu, wzbogacona o formułę zapobiegającą tworzeniu się kamienia nazębnego.

 

 

 

 

 

Następna w kolejce jest linia DAILY, zobaczmy co nam oferuje:

Josera KidsJosera OptinessJosera Ballance W tym zestawie mamy do dyspozycji pięć rodzajów karm dla zwierzaków w różnym przedziale wiekowym.

Josera Kids – właściwa dla psów ras dużych i średnich od 8 tygodnia życia, o zmniejszonej wartości energetycznej, bazująca na drobiu.

Josera Optiness – karma przygotowana w formie większych krokietów, dla psów średnich i dużych. Bazą karmy jest jagnięcina, bez dodatku kukurydzy, co zapewnia lepszą przyswajalność.

Josera Ballance – dla starszych czworonogów ze zredukowaną zawartością białka i tłuszczu, pomocna przy zachowaniu właściwej przemiany materii.

Josera Lamm & Reis – kolejna karma bazująca na jagnięcinie. Jest to propozycja warta uwagi, ponieważ jagnięcina stanowi dobrą alternatywę dla mięsa drobiowego, zwłaszcza w przypadku psów wrażliwych.

 

 

Josera Lamm&ReisJosera Festival

 

Josera Festival – proponowana dla psów aktywnych, może być podawana zarówno w formie suchej jak i mokrej. krokiety otoczone są sosem, który po zalaniu karmy wodą tworzy smaczny posiłek.

 

Karmy JoseraTeraz weźmy pod lupę linię SPECJAL:

Josera Family PlusJosera High EnergyJosera Sens iPlusJosera Family Plus – idealna dla ciężarnych suk oraz szczeniąt. Formuła tej karmy została opracowana w taki sposób, aby odpowiadać potrzebą suk w ostatnim trymestrze ciąży oraz w czasie laktacji. Krokiety z dodatkiem wody mogą stanowić dla szczeniąt pierwszą karmę po mleku matki.

Josera Sensi Plus – lekkostrawna karma na bazie drobiu. Przeznaczona dla psów wrażliwych.

Josera High Energy – kolejny produkt przeznaczony dla czworonogów z wrażliwym układem pokarmowym, dla odmiany bazująca na kaczce i ryżu.

 

 

 I ostatnia… linia NATURE:

Josera Young StarJosera Lachs & Kartoffel

Josera Young Star – Bezzbożowa karma na bazie drobiu dla psów młodych od 8 tygodnia życia. Może być stosowana ciągle aż do osiągnięcia dorosłości.

Josera Lachs & Kartoffel – Bezzbożowa karma dla psów dorosłych, bazująca na ziemniakach i łososiu. Formuła tej karmy została wzbogacona o zioła i owoce (chleb świętojański, korzeń cykorii, malina, mięta pieprzowa, pietruszka, rumianek, owoc dzikiej róży, korzeń lukrecji, aronia, nasiona kozieradki, borówka, nagietek, koper włoski). Nadaje się również dla seniorów.

Karmy Josera

Obsługa czuwa :)

Karmy Josera

Nasz magazyn :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz standardowo, rzućmy okiem na to, co o karmach Josera mówią internauci:

Karmy Josera1

Karmy JoseraKarmy Josera 2

 

 

 

Karmy Josera – Pies, podsumowanie.

Prześledziliśmy fora internetowe oraz wysłuchaliśmy opinii naszych klientów. Według relacji karmy Josera są dobrze tolerowane przez czworonogi i ci którzy je stosują wypowiadają się na ich temat pozytywnie. Na koniec weźmy jeszcze na warsztat ich skład. Przeglądając stronę producenta możemy zauważyć, że nie wszędzie jest precyzyjnie określony skład procentowy, natomiast z opisów wynika, że podstawowym składnikiem jest mączka (drobiowa, jagnięca, rybna itd …), pozostałe składniki to kukurydza, ryż oraz inne zboża. W przypadku karmy Josera Lamm & Reis producent podaje zawartość mączki jagnięcej – 25%, karma Josera Young Star zawiera 28% mączki drobiowej i 44% suszonych ziemniaków, w karmie Josera Lachs & Kartoffel jest to 51% suszonych ziemniaków i 19% suszonego łososia, można śmiało stwierdzić, że te liczby są „przyzwoite” i możemy z czystym sumieniem ustawić karmy Josera dla psów na „średniej półce” i polecić je naszym klientom. Godnym uwagi jest fakt, że Josera zadbała o duży wybór karm dla czworonogów wrażliwych, oferując karmy bezzbożowe oraz te bazujące na jagnięcinie i łososiu bez udziału drobiu, co daje szerokie pole manewru właścicielom takich psiaków. Na tym dzisiaj kończymy, lada moment umieścimy kontynuację tego artykułu, opisując linie karm Josera przeznaczone dla kotów, zapraszamy :).

Dodaj komentarz