Karmy Happy Dog

Moi drodzy, jeszcze jeden przerywnik pomiędzy artykułami o karmach weterynaryjnych, poprzednio przybliżyliśmy wam temat karm OptimaNova, z tym artykułem możecie się zapoznać klikając tutaj. Uznaliśmy jednak, że warto będzie przyjrzeć się również marce karm Happy Dog, która oferuje wartościowe produkty podzielone na klika linii.

Karmy Happy Dog – kilka słów o historii

Producent Karm Happy Dog – firma Interqell GmbH z siedzibą w Bawarii w Niemczech, może się pochwalić bardzo długimi tradycjami, ponieważ istnieje na rynku od 1765 roku. Produkcją karmy dla zwierząt zajmuje się od roku 1950, kiedy to po wprowadzeniu innowacyjnych jak na tamten okres rozwiązań technicznych, wyprodukowano pierwszą kompletną karmę. Od tamtego okresu firma nieustannie się rozwija, ciągle doskonaląc receptury swoich produktów. W chwili obecnej marka karm Happy Dog obecna jest w 66 krajach. Zakład produkcyjny od chwili założenia firmy znajduje się w miejscowości Wehringen. Nie chcielibyśmy jednak zanudzać was notkami historycznymi więc na tym poprzestańmy i przejdźmy do meritum.

Karmy HappyDog

Karmy Happy Dog – linie oferowane przez producenta

Marka Happy Dog ma w swojej ofercie sześć linii produktów dostosowanych do psów w różnym wieku i różnych potrzebach. Na pierwszy ogień prezentujemy linię NaturCroq.

Karmy Happy Dog NaturCroq

Linia karm Happy Dog NaturCroq proponuje siedem rodzajów karm:

– Happy Dog NaturCroq Senior – przeznaczona dla starszych czworonogów,

– Happy Dog NaturCroq Welpen – przeznaczona dla szczeniąt,

– Happy Dog NaturCroq Active – dla psów aktywnych,

– Happy Dog Ballance – dla psów wrażliwych,

– Happy Dog Lamm & Reis – karma również kierowana dla psów wrażliwych, bazująca na jagnięcinie,

– Happy Dog Rind & Reis – dla psów dorosłych,

–  Happy Dog NaturCroq XXL – dla psów ras dużych i bardzo dużych.

HappyDog naturcroq adult xxlhappydog naturcroq seniorHappyDog naturcroq welpenhappyDog naturcroq adult activeHappyDog naturcroq adult ballanceHappyDog naturcroq adult lamm reisHappyDog naturcroq adult rind reis

 

 

 

Niestety w przypadku tej linii karm, producent nie podaje zbyt precyzyjnych danych dotyczących procentowej zawartości składników. Spoglądając na skład analityczny mamy od 29 do 19 % białka i od 16 do 8 % tłuszczu. Mając to na uwadze możemy umieścić Karmę Happy Dog NatureCroq na tzw. „średniej półce”, ale rzućmy też okiem na opinie o produkcie zamieszczone w sieci.

karmy happy dogkarmy happy dog

 

 

 

 

 

Patrząc na informacje zamieszczane przez użytkowników na forach dyskusyjnych, karmy Happy Dog NatureCroq są oceniane stosunkowo dobrze zarówno pod względem przyswajalności przez czworonogi jak i stosunku ceny do jakości.

Karmy Happy Dog Supreme Young

Jest to linia karm przeznaczona dla szczeniąt i psów młodych. W tej linii proponują nam następujące produkty:

happy dog baby grain freeHappy Dog  Baby Grain Free – jest to produkt bezzbożowy, przeznaczony dla szczególnie wrażliwych szczeniąt od 4 do 12 miesiąca życia. Produktem bazowym dla tej karmy są ziemniaki (44%) ponadto zawiera 5 źródeł białka zwierzęcego. Tą karmę można stosować dla szczeniąt wszystkich ras.

 

 

happy dog maxi babyHappy Dog Maxi Baby – przeznaczona jest dla szczeniąt dużych ras od 4 tygodnia do 5 miesiąca życia. Jest produkowana w postaci większych kęsów, które zapobiegają zbyt łapczywemu połykaniu przez szczenięta. Jest to karma bazująca na drobiu z dodatkiem jagnięciny, łososia i ziemniaków.

 

 

happy dog maxi juniorHappy Dog Maxi Junior – proponowana dla nieco starszych czworonogów od 6 do około 18 miesiąca życia. Niniejsza karma również bazuje na drobiu z dodatkiem jagnięciny, ryby morskiej i ryżu.

 

 

 

happy dog medium babyHappy Dog Medium Baby – ten produkt jest adresowany do szczeniąt ras średnich w wieku od 4 tygodnia do około 6 miesiąca życia. Bazą karmy jest drób z dodatkiem jagnięciny, ryby oraz ryżu.

 

 

 

happy dog medium juniorHappy Dog Medium Junior – To jest z kolei propozycja dla młodych czworonogów ras średnich od 6 do około 15 miesiąca życia. Podobnie jak powyższe pozycje, karma ta bazuje na drobiu z dodatkiem jagnięciny, ryby morskiej i ryżu.

 

 

 

happy dog baby milk probioticHappy Dog Baby Milk Probiotic – Jest to karma adresowana do psich szczeniąt, chowanych bez matki. Może być podawana od pierwszego dnia życia.

 

 

 

happy dog starterHappy Dog Baby Starter – karma przeznaczona dla szczeniąt od 21 dnia życia, w momencie odstawiania od suki. Jest to karma w postaci drobnego granulatu, idealna dla tak młodych psów.

 

 

Zatem jak widzimy większość karm Happy Dog Supreme Young bazuje na drobiu, czyli najpopularniejszym składniku karm suchych. Ta linia oferuje bardzo dużo produktów przeznaczonych dla szczeniąt i psów młodych, mówiąc kolokwialnie „jest w czym wybierać”. Przeszukaliśmy internet i niestety ale nie ma zbyt wielu opinii na temat tej linii produktu, więc zamieszczamy jedyną, którą udało nam się znaleźć. Sami zobaczcie:

Karmy happy dog

 

 

 

Karmy Happy Dog Supreme Fit &Well

Przyjrzyjmy się linii karm Happy Dog adresowanych do psów dorosłych:

happy dog medium adultHappy Dog Medium Adult – zaadresowany do psów dorosłych o wadze ciała od 11 do 25 kg.

 

 

 

 

happy dog maxi adultHappy Dog Medium Adult – propozycja dla psów dorosłych o masie ciała powyżej 26 kg.

 

 

 

 

happy dog seniorHappy Dog Senior – karma o składzie dostosowanym do potrzeb starszych czworonogów, o obniżonej kaloryczności, wzbogacona witaminą C.

 

 

 

Happy Dog Sport – odpowiednio zbilansowana karma dla bardzo aktywnych czworonogów.happy dog sport

 

 

 

 

happy dog light 1happy dog light 2Happy Dog Light 1 i Light 2 – karmy proponowane dla psów otyłych, której zadaniem jest redukcja wagi oraz utrzymanie właściwej wagi.

 

 

 

Niestety nie udało nam się znaleźć na forach internetowych żadnych opinii o tej linii karm Happy Dog.

Karmy Happy Dog Sensible

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa linia karm, ponieważ każdy rodzaj oparty jest na innym składniku bazowym:

happy dog canadaHappy Dog Canada – karma bezzbożowa, przeznaczona dla aktywnych, wrażliwych psów dorosłych oraz wrażliwych szczeniąt od 6 miesiąca życia.

 

 

 

happy dog africaHappy Dog Africa- karma ze składem wzbogaconym o strusia afrykańskiego z dodatkiem ziemniaków, bezzbożowa, właściwa dla wymagających psów z nietolerancją pokarmową.

 

 

 

 

 

 

happy dog karbikHappy Dog Karbik – produkt, którego receptura oparta jest na rybach morskich oraz ziemniakach, bez dodatku zbóż, ta karma również jest właściwa dla psów nadwrażliwych, mających problemy z nietolerancją pokarmową.

 

 

 

happy dog irlandHappy Dog Irland – karma oparta na łososiu i króliku z dodatkiem zbóż, polecana dla wybrednych czworonogów.

 

 

 

 

happy dog neuseelandHappy Dog Neuseeland – podstawą tej z kolei karmy jest Jagnięcina oraz ryż, producent adresuje ją również do wybrednych i wymagających pupili.

 

 

 

happy dog toscanaHappy Dog Toscana – zawiera w składzie mięso z kaczki i łososia, zalecana dla psów wrażliwych oraz tych o obniżonym zapotrzebowaniu na energię.

 

 

 

Podsumowując, w przypadku linii Happy Dog Sensible producent oferuje nam kulinarną podróż dookoła świata, jest to bardzo interesująca oferta. Opisując te karmy, również przejrzeliśmy internet w poszukiwaniu opinii użytkowników, rzućcie okiem:

karmy happy dogKarmy happy dog

 

 

 

 

Karmy Happy Dog Supreme Mini

Linia karm, którą producent wypuścił na rynek z myślą o psach małych ras. Charakteryzuje się odpowiednio małym rozmiarem krokietów, ułatwiających spożywanie przez mniejsze zwierzęta. W tej grupie znajdują się część karm z linii Sensible, dwie z linii Supreme Fit & Well i jedna z linii Supreme Young.

happy dog mini africahappy dog mini canadahappy dog mini neuseelandhappy dog mini irland

 

 

 

 

happy dog mini toscanahappy dog mini adulthappy dog mini lighthappy dog mini senior

 

 

 

 

happy dog mini baby junior

 

 

 

Podsumowanie

Na tym dzisiaj skończymy, w kolejnym artykule będziemy kontynuować temat karm Happy Dog ponieważ ta marka ma w swojej ofercie jeszcze sporo produktów wartych uwagi, które chcielibyśmy dla was opisać. Z filmem promocyjnym marki możecie się zapoznać klikając tutaj. My oczywiście zachęcamy do zapoznania się z ofertą karm Happy Dog dostępną w naszym sklepie, po kliknięciu naszego logo wyświetlą się dostępne produkty.

karmy Happy Dog

Happy Dog – film promocyjny

Dodaj komentarz