Karmy dla psów bezzbożowe.

W ostatnim artykule poruszaliśmy temat czipowania psów i kotów w tym natomiast będę pisał na temat karm bezzbożowych, bezglutenowych oraz dowiemy się dla kogo są takie karmy, co nam to daje że są bezzbożowe i wymienię najpopularnijsze karmy bezzbożowe.

 

 Co to są karmy bezzbożowe i bezglutenowe?

Zacznijmy od karm bezzbożowych, są to karmy, które jak sama nazwa wskazuje są pozbawione zapychacza, którym jest zboże. Jest ono niezbyt potrzebne naszym pupilom, ponieważ jak pisałem we wcześniejszych artykułach pies jest zwierzęciem z pochodzenia wilczego, a wilki w naturalnym środowisku żywią się mięsem. Dlatego też karmy dla psów bez zbóż posiadają większa ilość mięsa, które jest lepiej przyswajalne przez naszego psa niż zboże. Przejdźmy teraz do tego co to są te karmy bezglutenowe. Karmy bezglutenowe również jak nazwa wskazuje są to karmy pozbawione glutenu, który znajduje się w niektórych zbożach i ziarnach roślin. Przykładem są: pszenica, orkisz, pszenżyto, jęczmień, żyto, owies.

bez zboża

Dla kogo są przeznaczone karmy bezzbożowe i bezglutenowe?

Karmy  dla psów bez zbóż są najlepszym zdrowotnym rozwiązaniem dla każdego czworonoga, ale niestety nie każdego z nas stać na taka karmę która ma dużo  mięsa, i zero zbóż. Głównie karmy bezzbożowe i bezglutenowe są przeznaczone dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy lub uczulenie na białko roślinne czyli gluten. W takim przypadku pies powinien tylko jeść karmę bezzbożową, które zawierają mięso i inne składniki odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju naszego pupila. Oczywiście każdy właściciel swojego czworonoga może karmic takimi karmami i nie ma do tego przeciw wskazań, a wręcz będzie to lepsze dla zdrowia psiaka.

Najpopularniejsze karmy bezzbożowe i bezglutenowe.

Na naszym rynku możemy znaleźć kilku producentów karm, którzy wypuszczają na rynek karmy bez zbóż dla psów. Poniżej wypiszę kilka karm, które są bezzbożowe i bezglutenowe.

Pierwsza z nich to karma producenta USA (wszystkie odmiany tej karmy są bezzbożowe i bezglutenowe)- Taste of the Wild,

W naszym sklepie- http://www.najlepszekarmy.pl/taste-of-the-wild/

taste-of-the-wild-high-prairie-puppy-6kg

 

Druga również producenta USA (wszystkie odmiany)- Nutra Gold

W naszym sklepie – http://www.najlepszekarmy.pl/karmy-nutra-gold/

 

 

nutra-gold-adult-large-breed-15kg

 

Trzecia tym razem  producenta Versel – Laga (były Bento Kronen)(wszystkie odmiany) - Opti Life

W naszym sklepie – http://www.najlepszekarmy.pl/opti-life/

opti-life-digestion-medium-maxi-lamb-rice-12kg

 

Czwarta to produkty Kanadyjskiego koncernu Champion Pet Foods (wszystkie odmiany w przypadku Orijena a w przypadku Acany są to: Acana wild praire , Acana Ranchlands, Acana Pacyfica, Acana Graslands, Acana Lamb apple) - Acana i Orijen 

W naszym sklepie – http://www.najlepszekarmy.pl/acana-karma-dla-psa/   i    http://www.najlepszekarmy.pl/orijen-karma-dla-psa/

acana-lamb-apple-11kg  orijen-6-fish-dog-7kg

 

Piąta to produkty Kanadyjskie firmy - 1st Choice

W naszym sklepie – http://www.najlepszekarmy.pl/1st-choice-karmy-dla-psow/

1st-choice-adult-toy-small-2kg

Wszystkie produkty powyższych marek znajdziecie na stronie naszego sklepu tutaj 

One thought on “Karmy dla psów bezzbożowe.

  1. Wszystko zostało świetnie opisane. Zastanawia mnie tylko czemu nie ma wzmianki o karmie PETVITA ? Ma 60% mięsa, nie zawiera żadnych zbóż ani innych zapychaczy typu kasza, kukurydza lub ryż. Oprócz samego minimum, które powinna posiadać każda karma, Petvita ma wiele składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu pupila. Jest bardzo delikatna, można ją stosować u podopiecznych mających alergie. Dzięki pre- i probiotykom wspiera układ trawienny. Chondroityna i glukozamina wpływają zbawiennie na prace stawów, a cytrusy zapewniają wysoką odporność.
    Karma dostępna jest w wielu wariantach smakowych (kaczka, indyk, jagnięcina, łosoś, i inne) oraz dopasowana do wieku (Junior/Adult/Senior) i rasy (Small/Medium/Large). Oprócz tego jest jeszcze karma na problemy z nadwagą w wersji Light. Producent posiada również w swojej ofercie karmę mokrą.
    Akurat ja karmię swojego pupila tą karmą i jestem bardzo zadowolona z efektu

Dodaj komentarz