Adopcja psa – dlaczego warto?

Wiele osób ma obawy przed adopcją psa czy kota ze schroniska. Obawy są przed tym, jak zwierzę przystosuje się do nowych ludzi, nowego miejsca, nowego trybu życia. Czy nauczy się pożądanych zachowań, czy nie będzie niszczył.

Oczywiście, przyjmując pod swój dach czworonoga (obojętnie czy to pies z hodowli czy ze schroniska, domu tymczasowego) – musimy brać pod uwagę fakt, że mogą pojawić się pewne kłopoty. Zwierzę nie jest maszynką – czuje, stresuje się tak samo jak My – ludzie.
Jednak warto wziąć pod uwagę, że większość zwierząt bardzo szybko się aklimatyzuje w nowym domu i często mimo wielu lat spędzonych w schroniskowym boksie – nie sprawia żadnych kłopotów !

Dlaczego warto dać dom bezdomnemu psiakowi czy kociakowi?
1fd2010e6e88ddf00cd324a24434a9b8

 • Adopcja często ratuje życie danego zwierzęcia. Osobniki chore czy starsze mają niewielkie szanse na adopcję, co równa się tym, że niestety część z nich odchodzi
  w samotności w schroniskowych kojcach… Mało wyróżniają się z tłumu również tzw „burki” – zwykłe kundelki, czarne lub czarne podpalane, których jest na pęczki.
 • Adoptując zwierzaka zyskamy wiernego przyjaciela, który z pewnością odwdzięczy się za szansę na nowe, dobre życie.W schroniskach znajdziemy mnóstwo psów i kotów – młode, dorosłe i starsze. Duże
  i małe, w typie rasy, rasowe i zupełne kundelki jedyne w swoim rodzaju. Warto zastanowić się, jakiego psa poszukujemy – patrząc przede wszystkim na CHARAKTER!
  Następnie przejrzeć strony internetowe okolicznych schronisk czy fundacji – jeśli mamy kłopot z wyborem możemy zwrócić się o pomoc do wolontariuszy, którzy na pewno postaraj się dobrać odpowiedniego psa/kota i dopasować go do naszego trybu życia.

  Często w schroniskach spotkamy także psy rasowe z hodowli. Wydawać by się mogło, że ktoś biorąc psa z rodowodem będzie o niego dbał. Niestety to nie ratuje ich przed tułaczką…

  Zwierzęta, adoptowane ze schroniska w naszym mieście są wykastrowane, zaszczepione i oznakowane mikroczipem.

  Gorąco zachęcamy wszystkich do adopcji, do podarowania domów bezdomnym zwierzakom. Pamiętajcie, że dla niektórych jest to jedyna szansa na życie! Pamiętajcie także, że adoptując zwierzaka zyskacie przyjaciela wiernego i oddanego :-)

  0f6ffe6f92214a48b786f2e1172ec327

Dodaj komentarz