Dysplazja stawów biodrowych cz 2- Jak leczyć?


dyspalzja 1

W tej części naszego artykułu, dowiemy się jak leczyć dysplazję stawów ,jaka dieta jest najlepsza i najskuteczniejsza oraz jak zapobiegać chorobie.

Dysplazja stawów biodrowych u psów-Leczenie

Gdy poznaliśmy przyczynę i zdiagnozowaliśmy dysplazje, następnym krokiem jest rozpoczęcie leczenia.
Leczenie takiego schorzenia może być operacyjne lub nieoperacyjne.

Leczenie nieoperacyjne- polega na zastosowaniu odpowiedniej diety, jeśli psiak jest otyły, tak aby dostarczyć mu odpowiednich składników odżywczych oraz podawać leki przepisane przez lekarza weterynarii. Są to zazwyczaj środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, hamujące rozwój zwyrodnienia stawów. Należy pamiętać też, aby psiak miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

Leczenie operacyjne- stosowane przy dużych zmianach w stawie. W chirurgii weterynaryjnej mamy bardzo dużo technik operacyjnych, o wyborze najlepszej zdecydować powinien lekarz, na podstawie wykonanych badań.

Możliwe jest też wstawienie sztucznego stawu- co jest bardzo drogie, lecz już możliwe w Polsce.

 Dysplazja stawów biodrowych u psów – zapobieganie:

By zapobiec i zatrzymać rozwój schorzenia, najlepiej jeśli kupujemy szczeniaka z hodowli, poprosić hodowce o wgląd do wyników prześwietleń rodziców szczeniaka, a jeśli bierzemy psiaka ze schroniska samemu należy zrobić te badania.
Pamiętajmy,że kupując psiaka z hodowli musi on mieć wykonane takie badania- lub hodowca
sam powinien zalecić zrobienie nam takich badań.
Jeśli u szczeniaka zostanie wykryta dysplazja stawów, powinien być odpowiednio karmiony i powinien podawane mieć preparaty mineralno -witaminowe , które pomagają w zwalczaniu oraz hamują rozwój schorzenia.

Należy też regulować aktywność fizyczną by uniknąć przemęczenia i zmniejszyć ryzyko urazów.

Dysplazja stawów biodrowych u psów – dieta:

U psów z dysplazją stawów najlepsze jest podanie gotowej suchej karmy z linii mobility, która poprawia funkcjonowanie stawów, oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia nadwagi u naszego pupila.

 

Karmy ,które polecamy to:

Trovet Mobility & Geriatrics

trovet

Royal Canin Mobility

royal

Purina Veterinary Diet JM Joint Mobility

purina1

 

Dodaj komentarz